/השיטה של סבין
השיטה של סבין 2018-02-22T18:07:05+00:00

השיטה של סבין – אנגלית בקבוצה

הניסיון שרכשה סבין במהלך השנים מאפשר לנו ב”אנגלית אצל סבין” להעניק לתלמיד את מירב הכלים, המיומנויות והכישורים הנדרשים כדי להצליח בבי”ס וליצור בסיס חזק של אנגלית שילווה אותו גם בהמשך.

ב”אנגלית אצל סבין” לומדים בשיטה ייחודית, אשר נבנתה במהלך שנים של עבודה עם ילדים מגיל הגן ועד הבגרות. אנו הבחירה החכמה והמשתלמת להורים שרוצים לתת לילדיהם יותר!

כאלה שבטרם למדו אנגלית לפי השיטה של סבין, קיבלו ציון נכשל וכיום השתפרו באופן משמעותי.

תלמידים שאמנם הצליחו בלימודי האנגלית בבית ספר, אך לא אהבו את השיעורים ואילו אצלנו פיתחו תשוקה לשפה, וכיום מככבים ב10% העליונים של כתתם.
תלמידים ששובצו בתכנית אישית למתקשים בבית ספרם, ובעזרתנו משולבים בשיעורים הרגילים
תלמידים טובים ואף מצטיינים שרצו לתרגל ולהרחיב את ידיעותיהם בשפה
תלמידים אשר חיפשו מסגרת ללמידת אנגלית שהינה יותר מעניינת, מגוונת ובעלת ערך מוסף מלבד החומר בביה”ס.

בתחילת דרכה לימדה סבין בביתה הפרטי. סבין הינה בעלת תואר בשפות (אנגלית וצרפתית), תואר שני בפסיכולוגיה ומנהל עסקים וכן מוסמכת להוראה פרטנית של בית ברל. העלייה לארץ, הגישה הייחודית שלה לילדים וההבנה בשפות, בעיקר באנגלית, הפכו ליתרון כאשר החליטה ללמד אנגלית. שנים של הוראה ומאות תלמידים נהנו מיחס אישי ו להם. לאחר שהצלחת השיטה פשטה מפה לאוזן, הוקם המרכז ללימוד “אנגלית אצל סבין”, ובתוכו

אנו מקפידים לשמור על הקו המנחה שלנו: .

הוא המגע האישי והלימוד בשל עד שישה תלמידים. יתרון נוסף הינו , המאפשר לימוד השפה באופן שוטף כפי שראוי ללמוד, ולא באופן נקודתי וזמני רק בכדי לעבוד מבחן או מטלה.

סבין, שהבינה מניסיון אישי את האתגר שבהתמודדות עם שפה זרה, פיתחה שיטת לימוד אשר משלבת חווייתיות והנאה מלימוד השפה האנגלית. לשיטתה, הציון הסופי הוא לא המטרה העיקרית, אלא היכולת להתנהל בבטחון בשפה האנגלית, היכולת לתקשר באופן חופשי בשפה האנגלית והיכולת לעשות את זה נכון. הלמידה בקבוצות מאפשרת לילדים לפתח ביטחון בדיבור עם אנשים אחרים, להשתמש בידע שלהם וללמוד מהידע של ילדים אחרים.

עיקרי השיטה:

המטרה אצלנו אינה רק לעבור את המבחן, אלא להעניק לילד אוצר מילים נרחב ושימושי שיאפשר לו להבין ולהשתמש בשפה באופן מוצלח.
ילד אשר לומד רק אותיות, או רק מילים בודדות, יתקשה בהמשך להפוך את ה”חלקים” של השפה למשפטים. ב”אנגלית אצל סבין” אנו שמים דגש על כישורי למידת השפה הטבעיים – קריאה, שמיעה, הבנה, דיבור וכתיבה.
הילד אינו רק לומד לקרוא ולכתוב ואינו רק לומד חוקים אשר יקלו על למידת האנגלית. בשיעור פרטי באנגלית אצל סבין משתמשים בכל כישורי השפה בכל שיעור ולא רק באחד מהם כל פעם.
ילדים אוהבים להראות שהם יודעים, ופוחדים לטעות. הלמידה בקבוצה סגורה עם תלמידים קבועים יוצרת אווירה בטוחה ונעימה אשר מקבלת בהבנה גם טעויות. האווירה הבטוחה יוצרת קשרי חברות ומאפשרת לילדים לחלוק ידע וניסיון ביניהם.
התלמידים שלנו אינם רק לומדים בשיטה ייחודית, אלא גם לומדים להשתמש ביתרונותיה למקצועות אחרים. כישורים כמו קריאה נכונה, הבנת הנקרא, הפרדה בין עיקר לטפל, וחשוב מכל – לומדים להתמודד עם קשיים בעצמם אך עם תמיכת המורה.
למידת הצלילים והקריאה הבסיסית מאפשרת קריאת מילים המכילות שלוש אותיות כבר תוך מספר חודשים. בסוף השנה הראשונה יתאפשר לילד לקרוא ספרון בסיסי של 10 עמודים. עד כיתה ה, יהיו לילד את כל הכלים הבסיסיים לנהל שיחה חופשית באנגלית. לאחר מכן יתווספו מבנים דקדוקיים מורכבים יותר, וכן יגדל אוצר המילים להעשרת השפה, ולפי דרישות בית הספר.

למה להתחיל ללמוד אנגלית מוקדם?

מי מאיתנו לא נתקל מעולם במחסום השפה? בין אם זה בעת טיול בחו”ל, בכתיבת מייל בעבודה, או אפילו צפייה בסרט בקולנוע או בטלוויזיה – כולנו נתקלנו במחסום השפה. השפה האנגלית הינה השפה העולמית הרשמית, וכיום ילדים נחשפים אליה בגיל צעיר מאוד, ברמה ובתדירות גבוהה מן העבר. אנגלית מופיעה בטלוויזיה, באינטרנט, במשחקי המחשב ובכל ערוצי התקשורת. ככל שילד יקדים ללמוד את השפה האנגלית, כך יתנהל בה בטבעיות ובבטחה בבגרותו. למידת אנגלית בשיעור פרטי תאפשר לילדכם לפתח ביטחון באנגלית, להעניק לו בסיס נרחב לשפה ולאוצר המילים שלו ותקל עליו בהגיעו למבחני הבגרות בכיתה י”ב.